+90 (326) 216-5800 atso@antakyatso.org.tr
HİZMETLER
ONLINE İŞLEMLER

ABİGEM Nedir?

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, ev sahipliğinde Avrupa Birliği (AB) fonları ile 2012 yılında Hatay Antakya’da Hatay ABIGEM ismiyle kurulmuştur. 2014 Ağustos ayında AB desteğinin bitmesiyle hemen akabinde, sürdürülebilirliğin sağlanması amacıyla, Anonim Şirket olarak yoluna devam etme kararı almıştır. Anonim Şirketi kurucu ortaklar, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası, Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği, Hatay Genç İş Adamları Derneği ve Tüm Sanayici İş Adamları Derneği’’dir. 6 köklü ve güçlü ortağın kurduğu işletme, daha sonra Doğu Akdeniz ABIGEM ismini almış ve tüm Bölgede hizmetlerine devam etmektedir.

Profesyonel eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunarak Girişimcilerin ve KOBİ’lerin rekabet seviyelerini ulusal ve uluslararası piyasalarda artırmalarına ve potansiyellerini geliştirilmelerine yardımcı olma amacını hedefleyen Doğu Akdeniz ABİGEM, Girişimci ve KOBİ’lerin iş geliştirme hizmetlerini alabilecekleri bir numaralı temas noktası olmayı misyon edinmiştir. ABİGEM tarafından verilecek eğitim, danışmanlık hizmetleri ve sektörel projeler bölgenin özelliklerine ve bölgedeki KOBİ’lerin ihtiyaçlarına göre dizayn edilmiştir. Ayrıca, ABİGEM, donanımlı yerel danışman yetiştirilmesi ve Türkiye’de bir KOBİ uzman havuzu oluşturulmasına katkı sağlamaktadır.

Hizmet paketlerimiz arasında finansal yönetimin iyileştirilmesi çözüm paketlerinden uluslararasılaştırmaya, inovasyon ve Ar-Ge’den kalite yönetimine, girişimcilikten kurumsallaşmaya, iş planından hibelere yönelik  proje yazımı ve yönetimine projelere kadar geniş yelpazeli fırsatlar bulunmaktadır. Doğu Akdeniz ABİGEM tarafından verilen eğitim, danışmanlık hizmetleri ve sektörel projeler, bölgenin özelliklerine ve bölgedeki KOBİ’lerin ihtiyaçlarına göre tasarlanmıştır.

Doğu Akdeniz ABİGEM; TR63 Bölgesi’nde ki firmaların gelişimine yönelik profesyonel danışmanlık hizmetleri , Ulusal ve uluslararası pazarlara açılma , marka yaratma ve girişimcilik konusunda çeşitli eğitim ve seminerler , fon kaynaklarına rahat erişmeleri noktasında aracılık ve hibe sağlayan çeşitli kurum ve kuruluşlara proje hazırlama konularında ilimize  hizmet vermektedir. Bölgemizdeki işletmelerin ulusal ve uluslararası alandaki rekabet güçlerini artırmak, bölgesel ekonomiyi ve ihracat kapasitesini geliştirmek gibi ana hedefleri bulunan Doğu Akdeniz ABİGEM’in hedef kitlesini, kendi işini kurmak isteyen girişimciler, mevcut bir işi ve işletmesi olup bunu geliştirmek isteyen farklı sektörlerdeki KOBİ’ler ve iş adamı dernekleri başta olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşları oluşturmaktadır.