ANTAKYA TİCARET VE SANAYİ ODASI
  • DÖVİZ KURLARI
    • Dolar Alış : 7.5292
    • Euro Alış : 8.9232
    • Dolar Satış : 7.5593
    • Euro Satış : 8.9590Başkanlarımız İMOB Fuarında Firmalarımızı Yalnız Bırakmadı

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, İstanbul CNR Expo’da 21-26 ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen İstanbul Uluslararası Mobilya Fuarı’na 21 firma ile katılım sağladık. Sektör profesyonellerini 16. kez buluşturan fuar, bu yıl da aralarında Çin, ABD, Almanya, İtalya, Hindistan, Polonya Britanya, Japonya, Fransa, Vietnam, Türkiye, Brezilya, Malezya, Rusya, Meksika ve Güney Afrika'nın bulunduğu mobilya devlerini bir araya getirdi. CNR Expo'da 750'nin üzerinde firmanın binlerce ürününü sergilerken, fuar 150 bin metrekarelik alanda 50 bini yabancı olmak üzere 150 binin üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

 

İstanbul Mobilya Fuarı’na katılan firmalarımız fuarın ilk gününden itibaren fuarın gözdesi olmuş, Antakya Mobilyası’nı en iyi şekilde tanıtmışlardır. Estetiğin Mobilya ile buluştuğu Antakya Mobilyası’nın Dünya Markası haline geldiği İstanbul Mobilya Fuarı’nda Meclis Başkanımız Selahattin Eskiocak ile Yönetim Kurulu Başkanımız Hikmet Çinçin firmalarımızı yalnız bırakmadı. 24 Ocak Cuma günü Başkanımız Hikmet Çinçin, 26 Ocak Pazar günü ise Meclis Başkanımız Selahattin Eskiocak firmalarımızın stantlarını ziyaret ederek fuar hakkında bilgiler aldı. Fuara katılan Hatay markalarını tek tek ziyaret eden Meclis  Başkanımız Selahattin Eskiocak ve Yönetim Kurulu Başkanımız Hikmet Çinçin  uzun süre kaldıkları CNR İMOB-Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarında Hatay’ın seçkin markalarının ürünlerini yakından inceleme fırsatı buldular.

 

Tüm firmalar tarafından memnuniyetin söz konusu olduğu CNR İMOB-Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarında Hatay’lı mobilya markalarının gördüğü yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin yaptığı açıklamasında:” Yıllardır Mobilya Sektörü için Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak yaptığımız çalışmaların meyvelerini bu fuarda görmek beni çok ama çok sevindirdi. Şunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki " Antakya Mobilya Sektörü" Dünya markası olma yönünde hızla zirveye doğru ilerliyor. Bu süreçte en büyük pay tabi ki şirketlerimizin durmadan, yılmadan büyük bir kararlılıkla yollarına devam etmeleridir. Bu süreçlerde bizde ATSO olarak hep yanlarında olmaya çalıştık. Bugün İstanbul Mobilya Fuarının neredeyse tamamını Hatay Milletvekilimiz Lütfi Kaşıkçı ve Marangozlar ve Hızarcılar Odası Başkanı Mehmet Ali Yapar ile  gezme fırsatı bulduk. Firmalarımızın ürünleri, tasarımları o kadar fark yaratmış ki gelip görmek lazım. Büyük emekler vererek Antakya Mobilyası’nı Dünya Markası haline getiren Mobilyacı Üyelerimizi kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

 

Meclis Başkanımız Selahattin Eskiocak ise Antakya’nın Mobilya’sının dur durak bilmeden yükselişe geçtiğini ve firmalarımızın her sene modellerini daha da geliştirdiklerini ifade etti. Eskiocak Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak fuara katılan firmalarımızın büyük ilgi görmesi bizleri son derece memnun etti” diyerek sözlerini sonlandırdı.