• DÖVİZ KURLARI
    • Dolar Alış : 6.0981
    • Euro Alış : 6.5876
    • Dolar Satış : 6.1225
    • Euro Satış : 6.6140Odamız Mesleki Yeterlilik Belgelerinde Hız Kesmiyor

Odamız üyelerinin ve çalışanlarının mesleki yeterlilik belgeleri ile ilgili kanuni zorunluluklarını yerine getirmeleri için Türkiye Borsalar Birliği Meybem A.Ş. ile Doğu Akdeniz Abigem A.Ş. tarafından imzalanan Mesleki yeterlilik belgesi iş  protokolü kapsamında yapılan sınavlar neticesinde Mesleki yeterlilik belgeleri dağıtımına tam gaz devam ediliyor. Şu ana kadar bir çok meslek grubuna verilen Mesleki yeterlilik belgelerine ilave olarak geçtiğimiz günlerde  ATSO kuruluşu olan ABİGEM koordinasyonunda Hatay Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş. İnşaat İşcileri, Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği ve Emlak Danışmanları, Öz Samandağ Öğrenci Servisi çalışanları , Motorlu Kara Taşıtları Oto Alım Satım Seviye 4 ve Seviye 5 uygulama sınavını kazanlara Mesleki yeterlilik belgeleri verildi.

 

Avrupa Birliği uyum süreciyle, çalışma hayatına bazı yenilikler ve değişiklikler getirildiğine dikkat çeken Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin,İş güvenlik riski az olan meslekler dahil olmak üzere tüm meslek gruplarında zorunlu hale gelecek olan mesleki yeterlilik belgeleri konusunda bugüne kadar başarılı çalışmalar yaptıklarının altını çizerek kuruluşları olan Doğu Akdeniz Abigem A.Ş. ile birlikte mesleki yeterlilik belgesi almak için son tarih olan 13 Ağustos 2019'a kadar çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini söyledi.

 

Başkanımız Çinçin, %100’ü devlet teşviki ile desteklenen sınavlara  yoğun katılım olduğunu bir kez daha yinelemek isterim. 4 Eylül 2018 tarihinde TOBB MEYBEM A.Ş ile Antakya Ticaret Ve Sanayi Odamız ve Doğu Akdeniz Abigem ile birlikte imzalanan protokol kapsamında tehlikeli ve çok tehlikeli meslek grupları arasında olan birçok meslek grubunda Mesleki yeterlilik belgesi çalışmalarımızı tamamlamanın haklı gururunu yaşamaktayız. Ustalarımız aldıkları  Mesleki yeterlilik belgelerini yurtiçi ve yurtdışında kullanabileceklerdir. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası - Doğu Akdeniz ABIGEM ve MEYBEM ile yapılan sözleşme ile bölgede tehlikeli ve çok tehlikeli sektörlere yönelik sınavlar devam etmektedir. Abigem ekibimiz tüm sınavları gerçekleştirmek adına başvurunun 13 Ağustos 2019'da son bulacağı güne kadar  çalışmalarına devam edecektir. Mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazanan ustalarımızı kutluyor çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Haber Görseli