• DÖVİZ KURLARI
    • Dolar Alış : 5.7430
    • Euro Alış : 6.3307
    • Dolar Satış : 5.7660
    • Euro Satış : 6.3561Bilgilendirme Semineri Gerçekleştirildi

Karayolu Taşıma Yönetmeliği çerçevesinde adlarına C2, C3, K1, K3, L1, L2, N1, N2, R1, R2, M1, M2, P1, P2, T1 ve/veya T2 yetki belgesi düzenlenmiş firmaların, faaliyetlerine ilişkin bilgileri Bakanlıkça oluşturulan Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemine (U-ETDS), elektronik olarak bilgi göndermeleri/iletmeleri konusunda zorunluluklar bulunduğu, anılan zorunluluğun 31.12.2019 tarihinden itibaren başlayacağı bildirilmiştir.

 

Yetki belgesi sahipleri, sayısal takograf kullanılması zorunlu olan ve yetki belgesi eki taşıt belgesinde kayıtlı bulunan taşıtları için sayısal takograf ünitelerindeki verileri, taşıtların trafiğe çıktığı tarihten itibaren üçer aylık dönemler halinde elektronik ortamda arşivlemek ve bu veriyi ayda bir defa Bakanlıkça belirlenen kart verme otoritesine göndermelerinin zorunlu bulunduğu, söz konusu zorunluluğun, 01.01.2020 tarihinden itibaren başlayacağı bildirilmiştir.

 

Bu kapsamda 19.04.2019 Cuma günü Odamız, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliği ile Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi ile Sayısal Takograf ile ilgili üyelerimize bilgilendirme semineri gerçekleştirdik.

Seminere T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan Daire Başkanı Kerim Cicioğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı AB Uzmanı Hasan Boz, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Şube Müdürü Mehmet Özgün, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Mühendisi Mehmet Erdem Atılgan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Yazılım Uzmanı Ahmet Yalçın ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Uzman Öznur Yılmaz, Uzman Yardımcısı Ersin Yaşar Çakmak, Uzman Yardımcısı Şevval Teker ve Odamız Lojistik Müdürü Işık Tınaş’ın katılımlarıyla gerçekleştirilirken üyelerimiz tarafından yoğun katılım sağlandı.

 

Haber Görseli