• DÖVİZ KURLARI
    • Dolar Alış : 6.0981
    • Euro Alış : 6.5876
    • Dolar Satış : 6.1225
    • Euro Satış : 6.6140Hataylı Ayakkabı Üreticileri AYMOD’a Damgasını Vurdu

Antakya Ticaret ve Sanayi Odamız ile Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın işbirliği ile İlimizin lokomotif sektörleri fuarlara katılarak ürünlerini sergileme ve yeni pazarlar açılma fırsatı buluyorlar. Bunun en son örneği ise 03-06 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen 61. AYMOD Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarıdır.


Türkiye’nin en büyük ayakkabı platformu AYMOD Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD 2019), 03-06 Nisan 2019 tarihleri arasında, İstanbul CNR EXPO Uluslararası Fuar Alanı’nda ziyaretçilerini ağırladı. T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği (DOĞAKA), Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Hatay Ayakkabıcılar Odası Başkanlığı işbirliği ve koordinasyonunda, bölgemiz ayakkabıcılık sektörünü temsilen katılım sağlamakta olduğumuz söz konusu fuarda Hatay ilini temsilen 5 erkek ayakkabı üreticisine toplamda 324 metrekarelik fuar alanında ürünlerini sergilemişlerdir.

Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD), ayakkabı ve saraciye sektörüne yön veren binin üzerinde markanın katılımı ile CNR EXPO Yeşilköy’de bu yıl 61’inci kez düzenlenirken, kendi alanında Türkiye'nin en büyük dünyanın ikinci büyük fuarı olan AYMOD, Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) iş birliğinde 60 bin metrekare alanda düzenlenirken, Hatay Erkek Ayakkabıcılar Derneği koordinasyonunda bölgemizi temsilen katılım sağlayan 5 erkek ayakkabı üreticisi firma 2019-20 Sonbahar-Kış sezonunun en yeni modelleri yerli ve yabancı sektör alıcılarının beğenisine sundu.

Fuarın açılışı kapsamında, bölgemizi temsilen Hatay Ayakkabıcılar Odası Başkanı Sayın Gökhan ORAL, DOĞAKA Kurumsal Koordinasyon Birim Başkanı Sayın Figen GÖKŞEN TOK firmalarımıza fuar katılım desteği verirken, Türkiye Ayakkabı Sanayicileri derneği (TASD), Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Eğitim Vakfı (TASEV) ve ülkemiz genelindeki tüm ayakkabıcılar odası başkanlıklarınca firmalarımızın stantları ziyaret edilmiş olup ilimizi temsilen ikram edilen künefe lezzeti de ziyaretçilerimiz tarafından büyük beğeni toplamıştır.

Fuar genelinde sektörün önde gelen 455 ayakkabı üretici firması, AYMOD 2019 yılında en yeni modellerini sergilemekte olup kadın-erkek ayakkabısından, çocuk ayakkabılarına kadar klasik, spor, el yapımı binlerce yeni modelin sergilendiği fuara, Alım Heyeti B2B İkili İş Görüşmeleri organizasyonu kapsamında katılacak 450’nin üzerinde yabancı alıcının AYMOD 2019 katılımcı firmaları ile bir araya getirilmiştir.

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Fransa başta olmak üzere ticari alıcılar tarafından ziyaret edilen Ajansımız ve katılımcı firmalarımız stantlarındaki ikili firma görüşmeleri sürdürülürken, Rusya, İtalya, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri, Kazakistan, Polonya, Türkmenistan, Özbekistan, Ürdün, Macaristan, Çekya, Karadağ, Lübnan başta olmak üzere pek çok ülkeden alıcının ziyaret ettiği fuara, yerli ve yabancı 25 bin sektör profesyoneli katılım sağlamıştır.

Fuar çalışmalarımız başta olmak üzere bizlere destek olan başta DOĞAKA'ya ve katılım sağlayan tüm firmalarımıza teşekkür ederiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.