ANTAKYA TİCARET VE SANAYİ ODASI
  • DÖVİZ KURLARI
    • Dolar Alış : 6.8374
    • Euro Alış : 7.6805
    • Dolar Satış : 6.8648
    • Euro Satış : 7.7113MEGİP Toplantısı Gerçekleştirildi

İstihdam Seferberliği kapsamında 14.12.2017 tarihinde gerçekleştirilen “İstihdam Şurası ve Milli İstihdam Seferberliği Ödül Töreni”nde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında “Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP)”imzalanmıştır.

Protokol ile; İŞKUR ve TOBB arasında işgücü piyasasının talep ettiği niteliklerde, işgücünün yetiştirilmesi için, kamu-özel sektör işbirliğinde teorik ve pratik eğitimlerinin birleştirilmesini içerecek şekilde mesleki eğitimlerin düzenlenmesine yönelik çalışmalar yapılması amaçlanmaktadır.

Oda-Borsalar ile İŞKUR İl Müdürlükleri aracılığı ile düzenlenecek “Mesleki Eğitim” kurslarında, işverenlerin ihtiyaç duyduğu nitelikteki işgücü, işverenlerin talepleri doğrultusunda oluşturulacak eğitim programları ile yetiştirilecektir.

Bu kapsamda Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sayın Hikmet Çinçin , Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Genel Sekreterimiz ve İŞKUR İl Müdürü Sayın Ziya Yüksel'in katılımlarıyla 03.04.2019 Çarşamba günü  “İl Çalışma Grubu”  olarak ilk toplantımızı gerçekleştirdik.

Toplantıda yol haritası belirlenerek, çalışmalara başlanmıştır.

Haber Görseli