• DÖVİZ KURLARI
    • Dolar Alış : 5.7498
    • Euro Alış : 6.3610
    • Dolar Satış : 5.7728
    • Euro Satış : 6.3865ATSO’nun Çabaları Mobilya Sektörünü Zirveye Taşıdı

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, 22-27 Ocak 2019 tarihleri arasında İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi’nde düzenlenen 15. Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’na 19 firmamızla katılım sağladık. Hatay Mobilya sektöründeki firmalarımız fuarda sergiledikleri ürünlerle büyük beğeni topladı.

Fuarın açılışında İstanbul Valisi Sayın Ali YERLİKAYA, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Sayın İsmail GÜLLE, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şekib AVDAGİÇ, Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Sayın Ahmet GÜLEÇ, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Selahattin ESKİOCAK, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, DOĞAKA Kurumsal Koordinasyon Birimi Başkanı Sayın Figen Gökşen Tok hazır bulundu.

Türkiye ekonomisinin 2023 vizyonu çerçevesinde mobilya endüstrisinin ihracat hedeflerine ulaşmasında her geçen yıl katkısını artıran fuar, katılımcılarına yeni hedef pazarlara yönelik iş geliştirme olanakları sunmaktadır.2002 yılından beri toplamda 15 defa düzenlenen CNR İMOB Uluslararası Mobilya Fuarı, 1000’in üzerinde firmanın katılımıyla, 2023 vizyonu çerçevesinde mobilya endüstrisinin ihracat hedeflerine ulaşmasına katkıyı artırmak amacıyla, 41 bini yabancı,  120.000’in üzerinde ziyaretçiyi ağırladı.

Fuarın Ticaret Bakanlığı tarafından desteklediği ve İhracatçı Birlikleri’nin Uluslararası rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) Projesi kapsamında, özellikle Almanya, Fransa, İtalya, Rusya, Katar, Irak ve Suudi Arabistan 150 ülkeden fuarı ziyaret için gelecek olan firma yetkilileri ile B2B Eşleştirme Programı’na dahil edildiği bildirilmiştir.

Fuarda üyelerimizle bir araya gelen Hikmet Çinçin, ATSO olarak mobilya sektörünün gelişmesi, markalaşması ve ulusal ve uluslararası piyasada yer alması için büyük çaba sarf ettiklerini ve bu çalışmaların meyvelerini bu fuarlarda daha iyi görme fırsatı bulduklarını dile getirdi. Ülkemizin ekonomik olarak geçmiş olduğu sıkıntılı döneme rağmen firmalarımızın yeni piyasalara açılmak için büyük yatırımlar yaparak markalaşma yolunda başarılı işlere imza attıklarını söyledi. Çinçin, fuara katılan tüm firmalarımızı canı gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.