• DÖVİZ KURLARI
    • Dolar Alış : 5.8212
    • Euro Alış : 6.5473
    • Dolar Satış : 5.8446
    • Euro Satış : 6.5735Eğitim Sektöründeki Sorunlar Masaya Yatırıldı

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası 21 Meslek Komite Üyelerinin almış olduğu meslek komitesi kararına istinaden odamıza kayıtlı ve Eğitim sektöründe Özel okul kurucu ve temsilcileri Özel okullarda yaşanan sıkıntıları görüşmek ve fikir alışverişinde bulunmak üzere 31.10.2018 tarihinde Hira Garden Resturant’da bir araya geldiler.

 

Toplantıya Özel Okul Kurucuları ve temsilcilerinin yanı sıra Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Odamız Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak ve Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin katıldı.

 

İlk olarak sözü alan Antakya ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak Türkiye’nin Özel Eğitim Kurumlarının sosyal ve kültürel imkanları ne kadar iyi olursa olsun eğitim kalitesini en yüksek düzeyde tutmaları gerektiğinin altını çizdi.

 

Daha sonra söz alan odamız Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, Eğitim kalitesinin bir an önce yüksek seviyeye gelmesi gerektiğini ve Türkiye’deki en büyük sorunun ara elemen sıkıntısı olduğunu dile getirirken, Gençlere en büyük tavsiyesinin Mesleki Eğitim almak olduğunu ve bunun yanında en az bir yabancı dil öğrenmeleri gerektiğinin altını önemle çizdi.  

 

Başkanımız Hikmet Çinçin’in ardından uzun yıllardır eğitim sektöründe faaliyet gösteren Hasan Kükrek Özel Eğitim Kurumları’nın KOBİ olmaları gerektiğini ve Özel Okulların devletin bazı teşviklerinden yararlanması gerektiğinin önemine değindi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan ise, böyle bir toplantıya davet edilmesinden dolayı mutluluk duyduğunu, bu toplantıların belirli periyotlarla ve il genelinde yapılması gerektiğini belirtti.

Haber Görseli