• DÖVİZ KURLARI
    • Dolar Alış : 6.0358
    • Euro Alış : 6.7344
    • Dolar Satış : 6.0600
    • Euro Satış : 6.7614Hatay Mobilya Fuarı Açıldı

Hatay’da odamız katkılarıyla 3.sü düzenlenen ve 23-28 Ekim 2018 tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak Mobilya Fuarı 23 Ekim 2018 Saat 14:00’te protokol üyelerinin katılımıyla düzenlenen törenle açıldı. Açılış törenine yoğun bir ilgi gösterilirken, Hatay fuarlar şehri olma yolunda büyük bir adım daha attı. 

 

Hatay’ı fuarlar şehri yapma çalışmaları sürerken, senede 3-4 fuara ev sahipliği yapan Antakya’da 3.Hatay Mobilya Fuarı görkemli bir törenle açıldı.

 

Antakya fuar alanında 28 Ekim’e kadar açık kalacak mobilya fuarının açılışına Hatay Vali Yardımcısı Erol Özkan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, MHP İl Başkanı Murat Adal, Belediye Başkanları İsmail Kimyeci, Bekir Altan, İbrahim Yaman, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, HESOB Başkanı Abdülkadir Teksöz, Mobilyacılar Odası Başkanı Mehmet Ali Yapar, Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Ali Rıza Ercan, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu birçok kurum müdürü ile siyasi partilerin ilçe başkanları ve ilçe belediye başkanları katıldı

 

FUARLARIN CİDDİ KATKILARI VAR

Programın açılış konuşmasını yapan Mobilyacılar Odası Başkanı Mehmet Ali Yapar, bu tür fuarların hem esnafa hemde şehirlere ekonomik olarak çok ciddi katkıları olacağını söyledi. Fuar yapmaktan vazgeçmeyeceklerini belirten Yapar “Hatay’ı fuarlar şehri yapacağız, bu konuda bizlere destek veren herkese sonsuz teşekkürler” dedi.

 

HATAY ESNAFINI KUTLUYORUM

ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ise Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olararak İlimiz'in fuar potansiyelini uzun yıllardır bildiklerini ve bu yönde ciddi çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. Çinçin “ekonomik sıkıntılar çeken Hatay esnafını bu zorlu süreçte Hatay’ın tanıtımına katkı sağlamak adına fuara katılmasından dolayı kutladı. Hatay’ın fuarlar şehri olması adına ve Hatay esnafına katkı sağlayan ELKA Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Yamaç ve ELKA Fuarcılık ekibine ise sonsuz teşekkürler” diye konuştu.

 

ORTAK AMAÇ HATAY’I FUARLAR ŞEHRİ YAPMAK

Mehmet Ali Yapar ve Hikmet Çinçin’in konuşmalarının ardından HESOB Başkanı Abdülkadir Teksöz, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Ali Rıza Ercan, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Hatay Vali Yardımcısı Erol Özkan programda birer konuşma yaptılar.

Konuşmacıların ortak mesajı Hatay’ı fuarlar şehri yapmak ve Hatay’a özgü ürünlerin sergileneceği bu tür fuarların sayısını arttırmak oldu.

Konuşmaların ardından kurdele keserek 3.Hatay Mobilya Fuarı görkemli bir törenle açılışı yapıldı. Açılışın ardından protokol üyeleri fuar alanındaki standları gezerek Antakya’ya özgü mobilyalar hakkında bilgiler aldılar.  Talip KÖLEOĞLU