• DÖVİZ KURLARI
    • Dolar Alış : 6.0358
    • Euro Alış : 6.7344
    • Dolar Satış : 6.0600
    • Euro Satış : 6.7614Ayakkabıcılar AYMOD Fuarı’na Damgasını Vurdu

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ile Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı işbirliği ile Ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren üyelerimiz İstanbul CNR EXPO Yeşilköy’de 03-06 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen 60. AYMOD Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı’na katıldı.

 

2023 yılında 2.5 milyar dolar ihracat hedefleyen ayakkabı sektörü için yurt dışı alım heyeti çalışmalarına yoğun bir mesai harcayan CNR Holding ve TASD, bu çalışmaların sonucunda aralarında Afrika, Almanya, Azerbaycan, Arnavutluk, Belarus, Beyaz Rusya, Beyrut, Ermenistan, Dubai, Fransa, Hırvatistan, Irak, İran, İsrail, İtalya, Kazakistan, Kırgızistan, Pakistan, Pekin, Romanya, Rusya, Ukrayna'nın da bulunduğu 80'in üzerinde ülkeden 600 kişilik alım heyetini AYMOD Fuarı'na getirdi.

 

Yerli ve yabancı 400'ün üzerinde firmanın 1.000'den fazla markasının yer aldığı fuarda, 2019-2020 İlkbahar/Yaz sezonu ayakkabı modelleri sergilenerek ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. İstihdamın artışı için önemli bir kaynak olan Türk ayakkabı sektörünün en büyük buluşması AYMOD Fuarı yılda iki kez düzenleniyor. Kendi alanında Türkiye'nin en büyük dünyanın ikinci büyük fuarı Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD), CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ile Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) işbirliğinde Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Eğitim Vakfı (TASEV) ve KOSGEB desteği ile hayata geçirildi.

 

DOĞAKA fuar desteği ile bölgesel katılım sağlamakta olduğumuz Türkiye’nin en büyük ayakkabı platformu AYMOD Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD 2018), 03-06 Ekim 2018 tarihleri arasında, İstanbul CNR EXPO Uluslararası Fuar Alanı’nda ziyaretçilerini ağırlamıştır. ATSO, DOĞAKA, Yayladağı Kaymakamlığı ve Antakya Ayakkabıcılar Odası Başkanlığı işbirliği ve koordinasyonunda, bölgemiz ayakkabıcılık sektörünü temsilen katılım sağlanan söz konusu fuarda Hatay ilini temsilen 5 erkek ayakkabı üreticisi firma ve Yayladağı İlçesi Tasarım Atölyesi olmak üzere toplamda 6 ayakkabı üreticisine toplamda 318 metrekarelik fuar alanında bölgesel katılım sağlamıştır.

 

ATSO standlarını Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Sayın İsmail GÜLLE ve beraberindeki illerimiz Oda Başkanları ziyaret ederek üreticilerimize desteklerini sundular. Söz konusu fuarda, Hatay erkek ayakkabıcılığı sektörünü temsilen Hatay Ayakkabıcılar Odası Başkanı Sayın Gökhan ORAL, Ajansımızı temsilen DOĞAKA Kurumsal Koordinasyon Başkanı Sayın Figen GÖKŞEN TOK üreticilerimizi desteklemek üzere fuarda yer aldılar.

 

Fuarın açılışı kapsamında, Türkiye Ayakkabı Sanayicileri derneği (TASD), Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Eğitim Vakfı (TASEV) ve ülkemiz genelindeki tüm ayakkabıcılar odası başkanlıklarınca standlarımız ziyaret edilmiştir. Yerli ve yabancı 400’ün üzerinde firmanın binden fazla markasının yer aldığı fuarda, 2018-2019 İlkbahar/ Yaz sezonu ayakkabı modelleri sergilenmiştir. Fuarda kadın ayakkabısından, erkek ayakkabısına, çocuk ayakkabısından klasik ve modern tüm yeni sezon ürünler sektörün temsilcilerinin beğenisine sunulmuştur. Bölgemiz firmaları, bu yıl bir ilki gerçekleştirilerek Hatay Erkek Ayakkabı Pavilyonu adı altında uluslararası bir locada katılımlarını gerçekleştirirken, katılımcılarımız fuara özel yeni modelleri ile yine büyük göz doldurdular. Hırvatistan, Sırbistan, Kongo, İsrail, Filistin gibi ülkelerden ticari alıcıların Ajansımız standlarını ziyaret ettiği söz konusu fuarın ilk gününde, DOĞAKA standında Hatay ilimiz yöresel lezzeti künefe ikramları da ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı.AYMOD 2018 Uluslararası Ayakkabı Yaz Modası Fuarı’nda seksenden fazla ülkeden 600 ticari alım heyetinin ağırlanması hedeflenmiştir. Hatay ili Yayladağı Kaymakamlığı bünyesinde “Yayladağı’nda Yaşayan Geçici Koruma Statüsündeki Suriyelilerle ve Yerel Halka Meslek Edindirme Projesi” kapsamında üretilen tasarımlar da ziyaretçilerin beğenisine sunulmuştur. Bunun yanı sıra, ayakkabıda robotik otomasyonun da tanıtılacağı geçmişten günümüze ayakkabı üretimi de sergilenmiştir.