• DÖVİZ KURLARI
    • Dolar Alış : 5.3332
    • Euro Alış : 6.0671
    • Dolar Satış : 5.3546
    • Euro Satış : 6.0914ATSO Üyeleri AYMOD Fuarı’nda

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ayakkabı Sektöründeki üyeleri 04-07 Nisan 2018 tarihleri arasında 59.Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı AYMOD’a katıldı. Ayakkabı sektöründeki üyelerimiz fuarın çok faydalı olduğunu markalaşma ve yeni pazarlara açılma konusunda kendilerini geliştirme fırsatı bulduklarını iletti.

59’uncusu düzenlenen dünyanın üçüncü ve Türkiye’nin en büyük ayakkabıcılık fuarı olan AYMOD 2018 Uluslararası Ayakkabı Modası Fuarı (AYMOD) 04-07 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul CNR EXPO Uluslararası Fuar Merkezi’nde dünyanın dört bir yanından gelen ayakkabı sektörü temsilcilerinin katılımları ile düzenlendi. 

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ve DOĞAKA bölgesel katılımı koordinasyonunda, Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD), Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Eğitim Vakfı (TASEV), Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu (TUAF) ve İstanbul Ayakkabı Esnafı Sanatkârlar Odası (İASEO) iş birliğinde ve Ekonomi Bakanlığı himayesinde, bu yıl 57.’si düzenlenen, yerli ve yabancı 60 bin sektör profesyonelinin ağırlandığı söz konusu fuarda bin 400’ün üzerinde katılımcı firma yer alırken, bölgemizi temsilen 8 erkek ayakkabı üretici firması ile Hatay ili Yayladağı Kaymakamlığı Ayakkabı Tasarım Atölyesi olmak üzere toplamda 9 üreticinin sektörü temsilen katılım sağladığı Türkiye’nin en büyük Uluslararası Ayakkabı sektörü buluşması olarak bilinen AYMOD 2018 Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarında Hatay erkek ayakkabı üretimi sektörün ilgililerine tanıtılmıştır.  

Yerli ve yabacı 400’ün üzerinde firmanın binden fazla markasının yer aldığı fuarda, 2018-2019 Sonbahar/ Kış sezonu ayakkabı modelleri sergilenmeye başlanmıştır. Fuarda kadın ayakkabısından, erkek ayakkabısında, çocuk ayakkabısından klasik ve modern tüm yeni sezon ürünler sektörün temsilcilerinin beğenisine sunulmuştur.

Ayakkabıcılık sektörüne yönelik destek verilen söz konusu fuarda, katılım sağlayan ayakkabıcı üreticilerimizin ihracat kapasitelerini artırmalarının büyük önem taşıdığı ve ayakkabıcılık üretiminin bölgemiz kalkınmasındaki önemi vurgulanmıştır. Bunun yanı sıra, ayakkabıcılık sektöründeki tedarikçiler de stantlarımıza uğrayarak ticari görüşmelerini gerçekleştirmişlerdir.

Ayakkabı ve saraciye modasına yön veren dünyaca ünlü markaların katılımcı olarak yer aldığı AYMOD, 60 bin metrekare alanda gerçekleştirilmiş olup başta İtalya, İspanya, Portekiz, Fransa, Almanya, İngiltere, Rusya, Ukrayna olmak üzere Irak, Suudi Arabistan, BAE, Cezayir, Libya, Azerbaycan, Türkmenistan, Bulgaristan, Romanya’nın da aralarında bulunduğu 59 ülkeden alım heyetleri de üretici firmalarda görüşme ortamında işbirliği görüşmeleri gerçekleştirmişlerdir. Katılımcı firmalarımız ile yapılan fuar değerlendirmelere göre, söz konusu fuar bir sonraki yıllarda da yine katılım sağlanmak istenilen fuarlar arasında yer almış, Ürdün, Azerbaycan, Tunus, Suudi Arabistan, Ukrayna, Moldovya, Rusya, İtalya ve İspanya gibi ülkelerle ticari görüşmelerin gerçekleştirildiği bilgileri de paylaşılmıştır.