• DÖVİZ KURLARI
    • Dolar Alış : 5.7498
    • Euro Alış : 6.3610
    • Dolar Satış : 5.7728
    • Euro Satış : 6.3865ODAMIZ EV SAHİPLİĞİNDE STK TEMSİLCİLERİ İLE BİRLİKTE BASIN AÇIKLAMASI

"Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere 20 Ocak 2018 saat 17:00’den itibaren başlatılan “Zeytin Dalı Harekâtı” devam etmektedir.

Harekât, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin terörle mücadeleye yönelik kararları ve Birleşmiş Milletler Sözleşmesi’nin 51’inci maddesinde yer alan “Meşru Müdafaa Hakkı” çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.

Kahraman ordumuzun önümüzdeki yıllarda, özellikle Bölgemizin terör örgütleriyle karşı karşıya kalmasını engellemek için gerçekleştirdiği bu operasyon stratejik olarak büyük önem taşımaktadır.  Afrin’e yapılan hamle başta Hatay, Kilis , Gaziantep olmak üzere, tüm Türkiye’nin yıllarca terör belasından uzak tutulması için yapılan bir hamledir ve sivil toplum kuruluşları olarak hem bu harekatın gerçekleşmesi emrini veren Devletimizin, hem de kahraman Türk Ordusu’nun sonuna kadar yanındayız.

Hain terör örgütlerinin yaptıkları kalleşçe saldırılar bizi korkutamaz, yıldıramaz. Yapılan hain saldırılar terör örgütlerinin bitişi öncesindeki son çırpınışlarıdır. İnanıyoruz ki Devletimiz, ordumuz bize huzur içerisinde bir gelecek sunacak ve Ortadoğu’ya zeytin dalı uzatacaklardır.

Biz ülkemizin bulunduğu bölgede kalıcı ve istikrarlı barış sağlanmasını ve bölge ülkelerinin kabulünü kazanacak politikalar üretmesini canı gönülden destekliyor ve istiyoruz.

Sivil toplum kuruluşları olarak; Hatay Valiliği önderliğinde Reyhanlı’da, Kırıkhan’da ve Hassa’da şehit olan vatandaşlarımızın ailelerinin geleceğini düşünerek “Hatay Reyhanlı-Kırıkhan-Hassa Terör Mağdurları Vakfı” kurulmasına ve Hatay Valiliği tarafından vakfın adının netleştirilmesi kararını aldık. 

Bizler, sivil toplum kuruluşları olarak bütün Reyhanlı, Kırıkhan, Hassa halklarımızın yanındayız ve acılarını paylaşıyoruz.

Zeytin Dalı Operasyonunda, hayatını kaybeden Şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine sabır, yaralı asker ve vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.

Saygılarımızla.

Haber Görseli