• DÖVİZ KURLARI
    • Dolar Alış : 5.4354
    • Euro Alış : 6.1988
    • Dolar Satış : 5.4572
    • Euro Satış : 6.2237TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve STK Temsilcileri Hatay’da

Türkiye odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu Türkiye’nin sivil toplumunu ve iş dünyasını temsil eden Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları ile birlikte 27 Ocak 2018 Cumartesi günü önce Kilis sonrada Hatay’ı ziyaret etti. Hatay’ı ziyareti kapsamında önce Kırıkhan’da şehit olan Tedaş Görevlisi Şahin Elitaş’ı ardından Reyhanlı’yı ve Cilvegözü Sınır Kapısında kurulan Sahra Hastanesi çalışanlarını ve yaralı askerleri ziyaret etti.

Reyhanlı ziyaretinde Hisarcıklıoğlu ve STK Temsilcileri ve Kaymakam Fatih Çobanoğlu’nu ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklama yapan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, dünyanın Reyhanlı’dan ve Hatay’dan alacağı büyük bir insanlık dersi olduğunu, Reyhanlı’nın Suriye’deki terörün bedelini de ödemiş bir şehir olduğunu söyledi.

 

Hisarcıklıoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

“Türkiye’nin sivil toplumunu ve iş dünyasını temsil eden ülkemizin önde gelen kuruluşları olan: ASKON, HAK-İŞ, MEMUR-SEN, MÜSİAD, KAMU-SEN, TESK, TİM, TOBB, TÜGİAD, TÜMSİAD, TÜRK-İŞ, Türkiye Barolar Birliği, TÜRKONFED olarak sizleri saygıyla selamlıyoruz.

 

Türkiye, bölgeyi terör örgütlerinden temizlemek ve huzuru sağlamak amacıyla, Suriye’nin toprak bütünlüğü çerçevesinde büyük bir operasyon yürütüyor. Bugün destek ziyareti kapsamında Kilis ve Hatay’ı ziyaret ediyoruz. Sabah Kilis’teydik. Sayın Valimizi ziyaret ettik. Kilis ve Kırıkhan’da teröristlerin hain saldırılarında şehit olan vatandaşımızın ailelerini ettik.

 

Reyhanlı’da esnaf ve tüccarımız ziyaret edip, Kaymakamımız Sayın Fatih Çobanoğlu ile bir araya geldik. Sayın Kaymakamımız zor bir dönemde önemli bir görevi yürütüyor. Kendisine teşekkür ediyoruz. Biraz sonra da Cilvegözü Sınır Kapımızı ve sahra hastanemizi ziyaret edeceğiz.

 

Son dönemde Suriye’ye komşu olan şehirlerimiz büyük bir sorumluluk üstlendiler. İşte Hatay onlardan biri. Reyhanlı’nın nüfusu 92 bin, misafir ettiği Suriyeli sayısı 125 bin. Yani Reyhanlı kendi nüfusundan daha fazla misafiri ağırlıyor. Hatay’a baktığınız zaman bu sayı 390 bin. Dünyanın hiçbir yerinde bunun başka bir örneğini göremezsiniz.

 

Dünyanın Reyhanlı’dan, Hatay’dan alacağı büyük bir insanlık dersi var. Bu şehir Suriye’deki terörün bedelini de ödemiş bir şehir.

 

Allah’ın izni ile Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yürüttüğü operasyonla, bu terörün belini de kıracağız. Şunu herkes iyi bilsin; aynı medeniyetin ve kültürün mensupları olan bizlerin arasındaki kardeşlik ve komşuluk hukukunu kimse yok edemez. Kimse aramıza fitne-fesat sokamaz, bizi birbirimize düşman edemez. Türkiye sivil toplumu ve iş dünyası olarak devletimizin ve milletimizin yanındayız.

 

Bu vesile ile şehit askerimize ve vatandaşlarımıza Allah’ta rahmet diliyoruz, mekânları cennet olsun. Allah, Mehmetçiğimizi korusun, Ordumuzu muzaffer kılsın. Allah yar ve yardımcımız olsun”. Diyerek sözlerini sonlandırdı.