ANTAKYA TİCARET VE SANAYİ ODASI
  • DÖVİZ KURLARI
    • Dolar Alış : 6.8374
    • Euro Alış : 7.6805
    • Dolar Satış : 6.8648
    • Euro Satış : 7.711324 Temmuz Basın Bayramı Kutlu Olsun

Türk basınında sansürün kaldırılışının 110. yıl dönümü olan bugünde, tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutlarız.

Düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili aracı durumunda olan basının, demokrasinin vazgeçilmez en önemli kurumlarından biri olduğunu unutmamamız gerekmektedir.

Günümüzde hızla gelişen kitle iletişim araçları ile birlikte etkinliği her geçen gün artan yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları, yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında bizi bilgilendirerek, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması ve kamuoyu oluşturulması gibi birçok görev ve sorumlulukları üstlenmektedir. Bölgemizde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan, ilimizin sosyal , kültürel ve ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılar sağlayan basınımızın, özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inanıyoruz.

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, bu duygu ve düşüncelerle tüm basın çalışanları ile basın yayın kuruluşlarının 24 Temmuz Basın Bayramlarını kutlar, görevlerinde başarılar dileriz.

Haber Görseli