• DÖVİZ KURLARI
    • Dolar Alış : 6.7328
    • Euro Alış : 7.3201
    • Dolar Satış : 6.7597
    • Euro Satış : 7.3495Başkan Çinçin, MKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ek Derslik Binası Temel Atma Törenine Katıldı

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Ziraat Fakültesi Merkezi Yemekhanesi’nde 01 Aralık 2011 tarihinde “Üniversitenin Sektörel Katkıları ve İşbirliği Fırsatları” konulu kahvaltılı toplantının ardından, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ek binasının temeli atıldı.

MKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ek derslik binası temel atma törenine Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Antakya Belediye Başkan Vekili Serdar Güven, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin ve Yönetim Kurulu üyesi Selahattin Eskiocak, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları, kurum müdürleri ile oda başkanları, işadamları, üniversite yönetim ekibi ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşti.

 

Üniversite eğitim-öğretim tesislerinin fiziki tesisler bakımından geliştirilerek yeni bölüm ve programların hizmete alınabilmesi için olanak tanıyacak olan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ek binası inşaatının temel atma töreninde konuşan Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder yapılmakta olan inşaatla ve diğer fiziki tesislerle ilgili bilgi verdi.

 

Rektör Güder: “Temel atma töreninde birlikte bulunduğumuz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ek derslik bloğu, 7268 metrekareden oluşacak bu kapalı alan dört katlı bir blok halinde olacak. Konferans salonları içerisinde bulunmak şartıyla 10 derslik ve 3 tane konferans salonundan ibaret olacak. Mevcut binamıza ek olarak 3760 metrekare kapalı alanlı 12 derslik ve 2 amfiyi ihtiva edecek. Böylece İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde örgün eğitime ek olarak yurt çapında sürdürülmekte olan açıköğretim faaliyetlerinde, hafta sonunda akademik danışmanlık derslerine hizmet veren fakültemizin imkânlarının gelişmesini ve daha iyi şartlarda bir eğitim-öğretimin sürdürülmesini sağlayacak.” 

 

Haber Görseli