ANTAKYA TİCARET VE SANAYİ ODASI
  • DÖVİZ KURLARI
    • Dolar Alış : 6.8374
    • Euro Alış : 7.6805
    • Dolar Satış : 6.8648
    • Euro Satış : 7.7113Hatay Dernekleri Platformu Federasyon Başkanı Mahmut Sönmez ve Federasyon Üyesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanları ATSO Başkanı Çinçin’i Ziyaret Etti

Hatay Dernekleri Platformu Federasyon Başkanı Mahmut Sönmez ve Federasyon Üyesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanları Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin’i ziyaret etti.

Hatay Dernekleri Platformu Federasyon Başkanı Mahmut Sönmez, ATSO Başkanı Çinçin’in Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneklerine çok fazla yardımcı olduğunu, aktif, çalışan, üreten ve Hatay’ın en önemli kuruluşu olan ATSO’yu  çok iyi yerlere getirdiğini ifade etti.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernekleri olarak ATSO ile birçok projede birlikte yer aldıklarını belirten Sönmez,bunda  ATSO’nun  tüm projelerinde aktif olarak yer almak ve ortak projelere imza atmak istediklerini dile getirdi. Sönmez aynı zamanda Hatayspor Kulüp Başkanı olan Çinçin’i Hatayspor’un ikinci lige yükselmesindeki  katkılarından dolayı tebrik ederek çiçek takdim etti.

Çinçin ise, ATSO ve Hatayspor’un tüm Hataylıların olduğunu, hizmet için var olduklarını ifade etti. ATSO olarak ellerindeki kaynakları en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını ve AB Projeleri ile Antakya’ya 12 Milyon euro hibe kazandırdıklarını dile getirdi.

ATSO’nun Hatay’ın genelindeki tüm Sivil Toplum kuruluşlarıyla ortak projeler ürettiğini ifade eden Çinçin, Hatay’ın il olarak eğitim düzeyi yüksek bir il olduğunu ve tüm sivil toplum kuruluşlarının çok daha aktif çalışmaları ve üreten kuruluşlar haline gelmesi gerektiğinin altını çizdi. Çinçin, Hatay’daki derneklerdeki üye profilinin eğitimli insanlardan oluştuğunu ve bu üyeler ile ortak projeler üretebileceklerini söyledi.

 

Haber Görseli