• DÖVİZ KURLARI
    • Dolar Alış : 6.7328
    • Euro Alış : 7.3201
    • Dolar Satış : 6.7597
    • Euro Satış : 7.3495Şehitlerimize Allah’tan Rahmet, Yaralı Askerlerimize de Acil Şifalar Diliyoruz

Hatay’ın Belen ilçesinde 18.06.2012 Pazartesi günü saat 21.26 sıralarında, Mazıcak Deresi mevkiinde güvenlik kuvvetlerimizle terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada yaralanan Jandarma Komando Er Doğukan ŞİT, İskenderun Devlet Hastanesine sevk edilerek ameliyata alınmış ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. 

Hakkari’nin Dağlıca kırsalında Derecik İç Güvenlik Tabur Komutanlığı'na bağlı sınırın sıfır noktasındaki üs bölgelerine Irak topraklarından sızan teröristler saat 05.00 sıralarında üç noktadan ağır silahlarla saldırdı. Teröristlere askerler anında karşılık verdi. Teröristlerin açtığı ilk ateşle 8 asker şehit oldu, 15 asker yaralandı. Hakkari’nin Dağlıca kırsalında da  sekiz Türk askerinin hayatını kaybetmesinden derin üzüntü duymaktayız. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Hain saldırıda yaşamını yitiren şehit askerlerimizin ailelerine ve dostlarına içten başsağlığı dileklerimizi sunarken, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.  (19.06.2012)

Terör ülkemize yıllardır büyük acılar yaşatmaktadır. Bu acının sona ermesi için başta siyaset kurumu olmak üzere devletin bütün kurumlarına büyük görevler düşmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terörle mücadele konusundaki fedakârlığını ve kararlılığını takdir ediyoruz. Tüm milletimiz bu kararlılığın arkasındadır. Bu hain saldırıyı gerçekleştirenlerin en kısa sürede yakalanarak hak ettikleri cezayı alacaklarına inanıyor ve şehitlerimize Allah'tan rahmet, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz. 

Haber Görseli