ANTAKYA TİCARET VE SANAYİ ODASI
  • DÖVİZ KURLARI
    • Dolar Alış : 6.8374
    • Euro Alış : 7.6805
    • Dolar Satış : 6.8648
    • Euro Satış : 7.7113ATSO’da Zeytin ve Zeytinyağı Makineleri ile İlgili Seminer

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nda  Zeytinyağı Makineleri ile ilgili seminer düzenlendi. Seminere ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Dönmez, Meslek Komite Başkanı Mehmet Güzel ve geniş bir katılımcı ile gerçekleşti. Semineri vermek üzere Polat Makine Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Polat, Endüstriyel Satış Yetkilisi Yunus Pehlivan, Continue Sistem Satış Yetkilisi Ahmet Acar katıldı. Polat Makine il ilgili kısa bir tanıtım filmi ile başlayan seminer, Polat Makine Endüstriyel Satış Yetkilisi Yunus Pehlivan’ın makineleri kısaca tanıtımı ile başlamıştır.

Seminerde, makinenin tüm parça ve ekipmanlarının tanıtımı yapılırken, işletmelerin zeytin sıkım zamanı yaşadığı sorunlar ve çözümleri ayrıca fabrika içerisinde kullanacakları pratik bilgiler verildi. Bir fabrika tesisi kurarken karşılaşılan zorluklar ve dikkat edilmesi gereken her ince detay tek tek anlatıldı. Zeytinin içerisinde bir altın olduğu ve bunun işletmede tenekeye dönüştürülmemesi gerektiği ve zeytin içerisindeki altın damlacıklarının ustalıkla işlenerek altın olarak şişelenmesi gerekliliğini vurguladılar. 

Seminerde son bölümde bu sene yayınlanan tebliğden ne şekilde faydalanacağı anlatıldı. Katılımcılara bakanlığın kırsal kalkınmada dikkat ettiği hususları ve projeleri nasıl hazırlamaları gerektiği uygulamalı örneklerle açıklandı.  

 

 

Haber Görseli