• DÖVİZ KURLARI
    • Dolar Alış : 5.7430
    • Euro Alış : 6.3307
    • Dolar Satış : 5.7660
    • Euro Satış : 6.3561Hatay İl Logosu

Değerli Üyemiz, 

Bilindiği üzere, kurumsal kimlik, bir kuruluşun temel stratejileri doğrultusunda görsel bir bütünlük sağlayarak kendini ifade etme biçimidir. Bu tanımdan hareketle, İlimizin tarihi, sosyal, kültürel ve ekonomik değerlerinin görsel yolla ifade edilmesi ve Marka Kent Hatay’ı bütünüyle simgeleyecek olan Hatay İl Logosu’nun belirlenmesi amacıyla;  Hatay kamuoyunun beğenisine 8 farklı logo sunulmuş, yapılan oylama sonucunda kullanılan toplam 22 bin 243 oyun 6 bin 475’ini alan logonun, ‘Hatay İl Logosu’ olmasına karar verilmiştir.

Yaygın ve yoğun şekilde kullanılacak Hatay İl Logosu’nun, İlimizin ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtılması, bilinirliğinin artırılması, yatırımların çekilmesi, ekonomik değerlerin pazarlanması, kent kültürünün oluşturulması ve küresel rekabette bir adım öne geçilmesi bağlamında ilimize sağlayacağı yararın ve katma değer şüphesiz çok büyük olacaktır.

Bu çerçevede, Hatay’ın Marka Kent olarak öne çıkmasında önemli bir aşama olan çatı logo niteliğindeki il logosunun, resmi kurum ve kuruluşlarımız, odalarımız, sivil toplum örgütlerimiz ve hatta özel sektör kuruluşlarımızın gerçekleştirecekleri faaliyet, işlem ve organizasyonlarda kullanılması ve bu hususta uygulama birliğinin sağlanması önem taşımaktadır. Konu, ilimizin tüm dinamiklerinin katıldığı toplantılarda paylaşıldığında da “İl logosunun kullanımına yönelik heyecan” memnuniyet verici bulunmuştur.

Konusunda uzman ve profesyonel bir firmadan hizmet satın alınarak hazırlatılan Hatay İl Logosu’nun kullanım şekilleri ve alanlarına  (boyutları, farklı logolar ile birlikte kullanımı, yazışma ve basılı evrak ile ilan ve tanıtım materyallerinde kullanım biçimleri) ilişkin teknik bilgi ve özellikler ekte sunulmakta olup, Hatay Valiliğinin resmi web sitesinde yayımlanmıştır. Logonun kullanımı ile ilgili tereddüt oluştuğunda her türlü bilgi Hatay Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü’nden alınabilecektir.

1-      Hatay İl Logosu İçin Tıklayınız…

2-      Hatay il Logosunun Kullanım Şekilleri, Yazışma ve Basılı Evrak ile İlan ve Tanıtım Materyallerinde Kullanım Biçimleri İlişkin Teknik Bilgi ve Özellikler İçin Tıklayınız…

 

Duyuru Görseli